Aritma Praha - Union Vršovice 2-3

17.04.2016 21:37

Aritma Praha – Union Vršovice   2:3  (1:1)

Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Připravovali jsme se na nepříjemného soupeře, který nás bude chtít porazit (ale to budou chtít všichni).

Začátek utkání byl však v naší režii, dobře jsme presovali a z toho si vytvořili jednu až dvě dobré příležitosti k zakončení. Bohužel jsme nebyli dost důrazní v koncovce a tak stav byl stále 0:0. Zhruba v 9. minutě jsme udělali hrubou chybu uprostřed hřiště a hned jsme ji zaplatili brankou. Přečíslení 3 na 2 vyřešili domácí velmi dobře, Vojtovi v naší brance nedali  šanci 1:0. To nás bohužel na dlouhou dobu dost poznamenalo a tak se hrál vyrovnaný fotbal, kde se příležitosti střídaly na obou stranách. Myslím, že jsme byli o chlup fotbalovější, ale Aritma hrozila rychlými brejky, s kterými jsme měli bohužel značné potíže. Stopeři hráli daleko od sebe a krajní obránci se nestačili vracet zpět, poté když podporovali naše útočné snažení. Naštěstí přišla poslední minuta prvního poločasu a z rohového kopu jsme se dočkali vyrovnání. Skvěle ho zahrál Mrkev, Krupice byl nejvýš, nebylo co řešit ,skvělá hlavička 1:1 a šlo se do kabin….

Do druhé půle jsme šli s tím, že se vrátíme k naší kombinační a nátlakové hře, ale již v 5.min jsme po odvráceném rohu a následném dalším centru před naší bránu znovu propadli, před vlastní bránou Krupičák podskočil míč a domácí útočník měl velmi snadnou práci 2:1.

To byla studená sprcha. Naštěstí naši hráči prokázali, že jsou velkým týmem v této soutěži a v této věkové kategorii. V 58. min jsme zahrávali z půlky hřiště přímý kop přímo do vápna a po souboji se konečně balón odrazil k nám/nutno říci,že to té doby se všechny míče odráželi k soupeři/ Mrkev zakončil, brankař domácích skvěle vyrazil, ale jen před Pazdyho a ten dorazil 2:2. To byl ten moment, který jsme potřebovali. Od té doby jsme začali domácí válcovat. Ty se snažili už jen odkopy bránit nerozhodný výsledek, a to se jim vymstilo. Dan Vlach se skvěle v 67.min uvolnil na hranici vápna a domácímu hráči nezbylo nic jiného než faulovat./hrubý faul-nebyla ani žlutá-Dan má nad kolenem modřinu jako hrom/. Přímý kop Žíža poslal s přispěním teče domácí zdi do branky a naše radost mohla vytrysknout na plno 2:3. Dokonáno!!!

Cením si toho, že kluci i za nepříznivého stavu nesložili zbraně a dokázali utkání zvrátit ve svůj prospěch i když nám chyběli dva hráči (zraněný Adam Vakoč – naštíplá kost na ruce, přejeme mu brzké uzdravení a Sam – nemoc).

Ještě se musím vrátit k situaci na konci utkání, kdy domácí střední záložník  hrubě fauloval ramenem do obličeje Pazdyho – jasná červená karta a rozhodčí/16-17let/tento zákrok neocenil ani žlutou se slovy ,že již je stejně konec. Nevím, jestli je dobré, aby tyto utkání řídili skoro stejně staří rozhodčí jako hráči. Měli by se učit spíš na přípravkách a ne na soutěži starších žáků/ještě tomu v přeboru/.

Kluci skvělé!!!!!!

Sestava: Smetana – Šimr, Krupka, Pazdera, Mrkvička-Žižka, Vlach, Kotrus, Patera – Bareš, Klikar

Střídali:Hai, Rozsypal, Krajča.