Hodnocení zápasů FA Praha a SK Střešovice

17.10.2016 12:57

Vršovice - FA Praha 5:0

V pátám kole jsme na domácím hřišti přivítali poslední tým tabulky FA Praha. Soupěř přijel jen s jedenácti hráči a jeden náhradník dorazil až těsně před zápasem. Tolik o "Fotbalové akademii" nebo jaký to mají název, dříve falešná Bohemka. Musím i přiznat, že utkání to nebylo zas tak jednoduché. Hrálo se na těžkém terénu, který byl navíc po vydatných deštích trošičku rozmáčený, ale terén byl pro obě mužstva stejný. Od začátku jsme se nemohli dostat do nějaké vyložené šance i když pár náznaků bylo, ale dočkali jsme se až v 34.min, kdy po závaru ve vápně hostů otevřel skóre Martin Krupka/ trošku s přispěním nerovného terénu/. Soupeřovi začaly viditelně docházet síly a tak netrvalo dlouho a šli jsme do dvoubrankového vedení. Chybu hostujícího brankaře potrestal Ital, když si na prsa zpracoval špatný odkop a z jedničky uklidil míč tam, kde ho tak rádi vidíme 2:0. To byla paráda. Do druhé půle jsme šli s tím, že přidáme další branky, aby byl co nejdříve klid a také se nám to podařilo. Dan Vlach z vápna prostřelil vše co mu stálo v cestě a v polovině druhé půle Bary a Bedýnka navýšili výsledek již na 5:0. Do konce utkání zbývalo ještě asi 15 minut, ale již se nám nepodařilo vstřelit další branky, ať to bylo naší špatnou koncovkou nebo dobrým zásahem hostujícího brankaře. Celkově lze říci, že jsme spokojeni, ale už v dalších kolech nás čekají soupeři z kategorie TOP přeboru Prahy. /Střešovice 1911 a Tempo Praha/ a tam budeme muset podat podstatně kvalitnější výkon.

Branky: 34.min Krupka/Friedlaender/ 1:0

37.min Hai/bez asistence/ 2:0

47.min Vlach/bez asistence/ 3:0

60.min Bareš/Bednář/ 4:0

65.min Kotrus/Klikar/ 5:0

SK Střešovice 1911 - Vršovice 3:0

V šestém kole jsme zavítali na hřiště zatím 100% Střešovic a bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Soupeř měl kromě jednoho všechny hráče ročníku 2000 a jeho výsledky byly suveréní. Nezačali jsme špatně a první náznak šance si vypracovalo naše mužstvo, ale chyběl nám důraz ve vápně. Bohužel domácí nás už v 5.minutě potrestali a ukázali nám co je to důraz v koncovce, prohrávali jsme 1:0. Další průběh první půle byl v celku vyrovnaný, hrál se docela dobrý fotbal, který určitě kvalitou patřil mezi ty lepší utkání přeboru ml.dorostu. Šancí sice bylo poskrovnu, ale jednu stoprocentní jsme si vypracovali zhruba v polovině prvního poločasu. Po rychlém protiútoku se ve vápně skvělou zasekávačkou uvolnil Bary a sám před brankou bohužel zaváhal, trefil jenom vybíhajícího brankáře.To byla velká škoda, protože gól by vlil novou krev do našich žil. Jak jsem již psal, nehráli jsme špatné utkání, ale závěr poločasu jsme evidetně nezvládli i když i trochu kvůli nepřesně pískajícímu hlavnímu rozhodčímu.V 37.min otočil faul na půlce/jasně byl faulován náš hráč-držen za dres/ a domácí dlouhým nákopem do našeho vápna zvýšili na 2:0. Centr nepatrně posunul domácí hráč a Vojtovi bohužel míč propadl mezi rukama kousek za brankovou čáru. Aby nebyl všemu konec tak za dvě minuty následoval opět dlouhy nákop za naší obranu a Martin Krupka mohl míč odkopnout, ale on se to snažil rešit fotbalově. Domácí útočník si v souboji hodně pomohl rukama, bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá, on získal míč, přihrál ho na nabíhajícího spoluhráče a ten prostřelil Vojtu potřetí.To byla studená sprcha, do kabin se šlo za stavu 3:0. Snažili jsme se kluky o poločase motivovat, že utkání ještě není ztraceno, ať zkusí soupeře potrápit, že nehrají špatně, ale domácí vedou tabulku oprávněně.V šesti zápasech obdrželi jen 3 góly a my už jsme nedokázali s výsledkem něco udělat nebo jim alespoň vstřelit branku. V druhé půli již obě obrany pracovaly spolehlivě a tak se již na stavu nic nezměnilo i když jsme zhruba dvacet minut před koncem stáhli hru jen na tři obránce a Krupku vysunuli na hrot. Co napsat závěrem, máme trochu problémy s nakopávaním balónů za naší obranu, reagujeme pozdě na pohyb protihráčů a všechno řešit fotbalově asi nepůjde.Budeme muset toto trochu zjednodušit. Další věc je, že v tomto utkání máme asi deset rohů a my nejsme schopni se v nich prosadit, přitom centrovaným balónům se na tréninku pečlivě věnujem. Budeme muset s chlapci na tomto ještě zapracovat více. O víkendu nás čeká Tempo a to nebude zase žádná sranda. Budeme chtít vyhrát, abychom se udrželi v první trojce tabulky.

Branky: 5.min 1:0